Stavíme pro budoucnost
Kariéra
Dokončeno

Multifunkční sportovní centrum KAPKA resort

Popis zakázky

Hlavní cena v celostátní soutěži Stavba roku 2023.

Hlavní cena v soutěži stavba roku 2022 Zlínského kraje.

Multifunkční sportovní centrum KAPKA resort ve Lhotě u Vsetína zahrnuje rozmanité služby – moderní zimní stadion s celoročním mražením, hotel, restauraci, wellness, posilovnu i různé fyzioterapie. Projekt soukromého investora vznikl na podporu mládeže, profesionálních sportovců i široké veřejnosti s cílem vytvořit místo pro pohybové aktivity, trénink, relax i kvalitní gastronomii. 

Srdcem multifunkčního sportovního centra je hlavní obdélníková loď s rozměry 65,50 x 36,65 m, jež zahrnuje ledovou plochu s rozměry 61 x 26 m a tribuny pro 189 sedících diváků. Hlavní nosnou konstrukci zastřešení zimního stadionu tvoří prefabrikované železobetonové předpjaté střešní vazníky délky 36 m. Zimní stadion je ze tří stran obklopen dvoupodlažními přístavbami (technické zázemí, zázemí pro hokejisty, hotel, restaurace, fitness) a ze severní strany je k němu připojen jednopodlažní přístavek, v němž je umístěno wellness.

Objekt je realizován jako prefabrikovaný skelet opláštěný PIR panely s předsazenou provětrávanou fasádou a lamelovým systémem Ruukki dovezeným z Estonska. V době výstavby se jednalo o vůbec první realizaci v České republice, při které se použil tento typ fasády.

K objektu náleží i zpevněné plochy a komunikace včetně sta parkovacích míst pro klienty resortu a šesti parkovacích stání pro nabíjení elektromobilů. V exteriérové části bylo vybudováno multifunkční sportovní hřiště o ploše 1 000m2 se speciálním kazetovým povrchem pro in-line a další sporty.

Základní kámen multifunkční sportovní haly jsme položili v červnu 2021, slavnostní předání se uskutečnilo koncem září 2022. 

 • Investor
  KOTRLA a.s.
 • Místo
  Lhota u Vsetína
 • Doba realizace
  06/2021 - 09/2022
 • Typ stavby
  Stavby občanské vybavenosti
 • Dodavatel
  PSG Construction a.s.

Naše poslední realizace

Všechny reference