Stavíme pro budoucnost
Kariéra

O stavební skupině PSG

PSG

Poslání

Naším posláním je kvalitně stavět, být zákazníkům spolehlivým partnerem a pomáhat jim rozvíjet budoucnost.

Motto

Stavíme pro budoucnost.

Vize

Být první volbou ve stavebnictví pro zaměstnance i zákazníky.

Jsme zaměstnavatel roku 2023

Hodnoty firmy

Odbornost

Máme odborně zdatné, profesně zkušené a samostatné zaměstnance, kteří dobře ovládají svoji práci a aktivně usilují o co nejlepší výsledky. Naše práce nás baví!

Férovost

Co slíbíme, to splníme. Dokončíme každou práci, kterou začneme. Stavíme na férovém jednání s našimi obchodními partnery i zaměstnanci. Máme společné hodnoty a budujeme dlouhodobé vztahy.

Tradice

Stoletá historie naší firmy nás zavazuje myslet na budoucnost. Chceme udržet dobré jméno naší společnosti, navázat na práci našich předchůdců a připravit co nejlepší podmínky pro budoucí zákazníky a zaměstnance. Máme blízký vztah k regionu, podporujeme sportovní, kulturní i společenské dění.

Historie skupiny PSG

Náš příběh začíná v roce 1924, kdy „král obuvi“ Tomáš Baťa ve svém rostoucím impériu zakládá stavební oddělení, ze kterého naše firma později vznikla. Pro Baťu jsme zajišťovali výstavbu všech druhů staveb – od továrních budov přes obytné domky až po železnici.

Významný milník se udál v roce 1959, do kterého jsme poprvé vstoupili pod značkou PSG. Ve druhé polovině minulého století jsme se začali specializovat na bytovou, a především průmyslovou výstavbu. Kromě tuzemska jsme se orientovali i na zahraniční trhy, proto naše stavby můžete najít ve více než dvaceti zemích na čtyřech kontinentech – třeba i na Antarktidě, kde jsme postavili polární stanici.

V posledních letech hledáme nové příležitosti a výzvy především v Česku a na Slovensku a specializujeme se na stavbu průmyslových objektů a staveb občanské vybavenosti. V naší stoleté historii nacházíme poučení, inspiraci, a především podněty pro další rozvoj. Již dlouhá léta jsme spolehlivým partnerem, na něhož se můžete s důvěrou obrátit vždy, když budete chtít realizovat velké i malé projekty.

1924

Počátek PSG = vznik stavebního oddělení koncernu Baťa. Před druhou světovou válkou expandovalo stavební oddělení do Evropy a Indie.

1959

Zlínští stavaři pokračují pod novou značkou PSG.

1972

Dokončení naší výrobny prefabrikovaných konstrukcí v Otrokovicích-Kvítkovicích.

1991

Zrušení národního podniku, po kuponové privatizaci vzniká Společenství PSG.

2016

Stavební skupinu PSG většinově ovládá rodina Surovičových.

2018

Vznik výrobních závodů v Praze, Brně a Ostravě.

2019

Zisk ocenění Stavba roku Zlínského kraje (výrobní závod Hirschmann Czech s . r . o . )

2020

Získali jsme ocenění za 1. místo v soutěži Férový zaměstnavatel Zlínského kraje.

2021

Vyhráli jsme v anketě Zaměstnavatel regionu do 500 zaměstnanců pro Zlínský kraj.

2022

Zisk ocenění Stavební firma roku v kategorii středních firem. Obhájili jsme vítězství v anketě Zaměstnavatel regionu do 500 zaměstnanců pro Zlínský kraj.

2023

Zisk prestižního celostátního ocenění Stavba roku (Multifunkční sportovní centrum KAPKA resort). Potřetí v řadě jsme také vyhráli v anketě Zaměstnavatel regionu do 500 zaměstnanců pro Zlínský kraj.

2024

Slavíme 100leté výročí! Sto let, tisíce příběhů

Za naši poctivou práci jsme získali řadu ocenění