Stavíme pro budoucnost
Kariéra
Dokončeno

Dostavba v areálu zámku Roztěž

Popis zakázky

Cena za nejlepší energetické řešení stavby v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2017.

Záměrem investora bylo vybudovat objekt, který bude využit jako wellness s krytým bazénem, relaxačním centrem a saunou. V 1.NP se nachází zádveří, schodiště, šatna s WC a sprchou a hlavní bazénový prostor. Na prostor bazénu navazuje venkovní terasa s dětským hřištěm. V 1. PP, které je přístupné po schodišti, se nachází vlastní wellness prostory – sauny, sprchy. Dále jsou zde umístěny technologické prostory bazénu a strojovny technologických zařízení.

Svislá nosná konstrukce bazénové haly je tvořena ocelovými rámy. Stěny mezi rámy jsou vyplněny zdivem z keramických tvárnic. Obvodové konstrukce 1.pp jsou provedeny z železobetonu, stejně tak i vnitřní nosné konstrukce 1.pp. Nosná konstrukce střechy je tvořena ocelovými rámy. Vnitřní stěny jsou kombinací železobetonových nosných stěn a stěn vyzdívaných z keramických tvárnic, popřípadě SDK stěn. Vlastní střešní plášť je proveden nadstřešní tepelnou izolací kotvenou do systému střešních vazniček a střešní krytina je provedena z předzvětralého falcovaného titanzinkového plechu. Obvodový plášť je proveden jako provětrávaný s kamenným obkladem.

Prosklené stěny jsou provedeny z hliníkových profilů. Vnitřní prostory bazénu jsou opatřeny keramickým obkladem, zázemí k bazénu je opatřeno hladkými sádrovými omítkami. Schodiště z přízemí do 1.PP je skleněné, schodišťové stupně jsou podsvícené, stejně tak madlo na zábradlí schodiště. Objekt je vybaven technologickým vybavením pro bazén a technologii pro sauny.

Realizace získala cenu za nejlepší energetické řešení stavby v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2017. „Novostavba objektu wellnessu s bazénem používá technologii tepelných čerpadel, která výrazně snižuje emise oxidu uhličitého do ovzduší a je tak šetrná k životnímu prostředí," píše se v odůvodnění poroty soutěže.

 • Investor
  Casa Serena s. r. o.
 • Místo
  Česká republika
 • Doba realizace
  02/2016 - 11/2016
 • Typ stavby
  Stavby občanské vybavenosti
 • Dodavatel
  PSG Construction a.s.

Naše poslední realizace

Všechny reference