Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
18. října 2013

Závod na výrobu netkaných textilií v Egyptě byl předán investorovi

PSG v Egyptě úspěšně předalo objekt výrobního závodu společnosti PEGAS NONWOVENS, jež je předním světovým výrobcem netkané textilie typu spunlaid na bázi polypropylenu a polyetylenu.

PSG v Egyptě úspěšně předalo objekt výrobního závodu společnosti PEGAS NONWOVENS, jež je předním světovým výrobcem netkané textilie typu spunlaid na bázi polypropylenu a polyetylenu. Stavba, nacházející se ve městě 6th October City východně od Káhiry, byla i přes neklidnou politickou situaci, provázející téměř celé období realizace, úspěšně dokončena a předána v termínu.

„Jedná se o jednu z vůbec prvních úspěšně dokončených zahraničních investic v Egyptě od arabského jara. V rozsahu naší dodávky byla výstavba kompletního výrobního závodu na klíč, včetně dodávky projektové dokumentace. Instalaci technologie výrobní linky si investor zajišťoval napřímo,“ uvedl generální ředitel PSG Tomáš Krones.

Součástí závodu je výrobní hala, skladový objekt, přístavky pro technické zázemí a administrativní objekt, dále objekty trafostanice, zásobní nádrže na vodu, inženýrské sítě uvnitř závodu a komunikace.