Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
21. června 2024

Vyhráli jsme cenu Stavba roku 2024 Zlínského kraje

Ocenění jsme získali za stavbu vývojového a produkčního sídla společnosti CROSS Zlín, kterou jsme realizovali v letech 2021-2023.

Po loňském úspěchu KAPKA resortu v kategorii staveb občanské vybavenosti jsme letos opět uspěli, tentokrát v kategorii průmyslových a zemědělských staveb. Hlavní cenu získala stavba vývojového a produkčního sídla společnosti CROSS Zlín, která zahrnuje výrobní, vývojové a administrativní prostory, sklad a expedici.
 
„Moc mě těší, že naše realizace vývojového a produkčního sídla společnosti CROSS Zlín získala toto ocenění. Po vítězství v soutěži Tekla BIM Awards 2023 tak slavíme další úspěch, který je pro nás zvlášť významný v roce 100. výročí společnosti. Chtěl bych poděkovat celému projektovému týmu za jejich skvělou práci,“ říká Radek Divoký, projektový manažer PSG Construction.
 
David Blažek, ředitel závodu Otrokovice a člen představenstva PSG Construction, doplňuje: „Velmi si vážím tohoto ocenění, které navazuje na dříve oceněné stavby a potvrzuje, že stavby realizované naší společností vynikají nejen kvalitou, ale i přínosem pro širokou veřejnost. Především bych chtěl poděkovat svým kolegům nejen z tohoto projektového týmu, ale i investorům, dodavatelům a všem dalším účastníkům výstavby, bez jejichž tvrdé práce a nasazení by žádné projekty nemohly vzniknout.
 
 
Stavba vyčnívá oproti okolní zástavbě nejen svou funkčností, ale i architektonickým
pojetím. Unikátní systém předsazené ocelové konstrukce s fasádou ze žaluziových
lamel ve tvaru X odkazuje na název společnosti a akcentuje jednu z jejich hlavních činností – řízení světelných křižovatek. Zajímavostí je také příprava tzv. vertiportu, plochy pro přistání a vzlet VTOL letadel. Tato řešení spolu s dalšími nadčasovými architektonickými prvky zrcadlí inovativní a futuristické vize společnosti.
 
„Podobně jako v případě stavby KAPKA resortu byla výstavba vývojového a produkčního sídla společnosti CROSS Zlín smělý, vizionářský projekt realizovaný ve vysokém nadstandardu, který se díky tomu stal dominantou ve svém okolí. Jsem moc rád, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a pomohli investorovi zhmotnit jeho sen. Za posledních pár let je to nejvýznamnější budova, která se ve Zlíně postavila na zelené louce ze soukromých prostředků,“ komentuje zisk ocenění Peter Surovič, výkonný ředitel a předseda představenstva PSG Construction.
 

Pochvalná slova pro naši společnost měl na slavnostním večeru také zástupce investora, technický ředitel Jaroslav Dolanský: Kromě slov díků celému týmu PSG za výstavbu nového sídla naší společnosti bych rád sdílel krásný pocit z užívání těchto prostor, ve kterých přeci jenom trávíme podstatnou část našeho života. Mým přáním je nyní budovu zaplnit až po okraj novými kolegy, kteří nám pomohou i nadále psát příběh dopravních technologií tak, aby cestování po silnicích bylo pro řidiče příjemným zážitkem. Vážím si i samotného ocenění a doufám, že přispěje ke zatraktivnění pracovního trhu ve zlínském kraji. Nejen vysokým komfortem pracovního prostředí, ale i moderním designem odpovídajícímu městu 21.století.

Název stavby: Vývojové a produkční sídlo CROSS Zlín, a.s. 

Termín realizace: 09/2023 – 08/2025

Investor: CROSS Zlín, a.s.

Generální dodavatel stavby: PSG Construction a.s., závod Otrokovice

Projektový manažer: Radek Divoký 

Autor díla: Ing. Milan Skopalík, B-Projekting, spol. s.r.o.

Spoluautor architektonického řešení: DOOOM s.r.o., Ing. Arch. Igor Bergmann

Projektant: B-Projekting, spol. s.r.o., Ing. Milan Skopalík

Projektant statické části konstrukce: Static Point, spol. s r.o., Ing. Karel Košek

Celkové náklady stavby: cca 453 mil. Kč bez DPH