Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
6. března 2024

V Brně postavíme Rezidenci Elatus

Slavnostním poklepáním základního kamene jsme zahájili stavbu Rezidence Elatus v brněnské městské části Královo Pole.

Bytový dům na ul. Poděbradova obklopený zelení bude nabízet 24 prostorných bytových jednotek o dispozicích 2+kk, 3+kk i 4+kk, počítá se také s vybudováním 34 parkovacích míst. Investorem je developersko-investiční realitní společnost MIG.

„Rezidence Elatus je krásný projekt, o to víc nás bude bavit jeho realizace. Začátkem roku jsme dokončili celý komplex tří rezidenčních objektů ve Veselí nad Moravou, ve Zlíně právě stavíme bytový dům s více než 70 bytovými jednotkami, takže mě těší, že můžeme přispět k rozvoji bydlení i v Brně,“ říká Peter Surovič, výkonný ředitel a předseda představenstva PSG Construction.

„Jsem velmi rád, že se generálním dodavatelem stavby stala právě společnost PSG Construction. Je tu skvělý tým lidí, kteří toho mají hodně za sebou, a věřím, že tato stavba může být začátkem dobré dlouhodobé spolupráce,“ uvedl Roman Šebela, výkonný ředitel developersko-investiční realitní společnosti MIG.

Navrhovaný bytový dům má jedno podzemní podlaží, ve kterém se bude nacházet technické zázemí včetně garážových stání, šest nadzemních podlaží v jižním a severním traktu a ve středním traktu pak sedm nadzemních podlaží. V objektu je navrženo celkem 24 bytových jednotek, jeden byt velikosti 1+kk, devatenáct bytů o dispozici 2+kk, dva byty o velikosti 3+kk a dva mezonetové byty 4+kk. Ke všem bytům náleží velkorysé balkony/lodžie či terasy, které plynule navazují na obytné místnosti bytů. Byty umístěné ve 2NP pak mají vlastní terasu se zahradou na terénu.

Vnitřní dispozice bytů jsou navrženy tak, aby byly s maximálním zřetelem využity vnitřní prostory. Hlavní vstup do objektu a vjezd do podzemních garáží je navržen z ul. Poděbradovy. Na úrovni 1PP je navrženo podzemní parkování s dostatečnou parkovací kapacitou a hlavní vstup do objektu je navržen na úrovni 1NP. Nad podzemní garáží se z části nachází nadzemní část bytového domu a z části zelená střecha, která zároveň vytváří plochu zahrady a plynule navazuje na zbývající část zahrady ve vnitrobloku. Přístup do zahrady a plochy vegetační střechy je zajištěn schodištěm z úrovně 1PP, sloužící zejména jako servisní vstup pro údržbu venkovních ploch.

Výstavba Rezidence Elatus, kterou má na starosti brněnský závod PSG, by měla být dokončena v létě 2025.

Více o projektu: https://www.elatus.cz/