Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
22. září 2021

PSG staví moderní policejní výcvikové centrum

PSG Construction zahájilo výstavbu moderního policejního výcvikového centra v objektu bývalých vojenských kasáren Žižkov v Kutné Hoře. Slavnostního poklepání na základní kámen, kterým se výstavba odstartovala, se zúčastnili vrcholní představitelé Policie ČR, zástupci Ministerstva financí ČR, velvyslanectví Norského království v Praze i zástupci vedení PSG Construction.

Současné budovy, kde vznikne školící, ubytovací objekt a víceúčelový sál jsou v podstatě z konce minulého století. Již více než deset let nebyly prostory vytápěné, a tak je rekonstrukce totální se zachováním pouze obvodových zdí. Vedle budov dojde i ke stavbě tribuny, úpravě zpevněných ploch, rekonstrukci oplocení, inženýrských sítí a sadovým úpravám. Zajímavou novostavbou v areálu bude venkovní cvičební polygon, jehož parametry by měly být srovnatelné s překážkovou dráhou využívanou v rámci NATO.

Náklady výcvikového a školící centra jsou ve výši bezmála sto milionů korun. Projekt je spolufinancován z Norských fondů s grantem ve výši okolo 70 %.

„Objekt bude v budoucnu sloužit jako školící tréninkové centrum a výcviková základna Policie ČR. Nejen policistům, ale i subjektům státní správy a veřejnosti, poskytne potřebné podmínky pro organizaci didaktických tréninkových i mezinárodních výcviků, pořádaní konferencí, cvičení, školení policistů a policejních instruktorů, vzdělávací činnost v rámci celoživotního vzdělávání,“ uvedla za Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy Ivana Ježková.

 

 

Vizualizace: Ateliér Velehradský, s.r.o.