Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
8. října 2012

PSG předalo další hypermarket Globus v Rusku

V pořadí již šestý hypermarket Globus v Ruské federaci předala investorovi po úspěšném dokončení skupina PSG, která i na tomto projektu vystupovala v roli generálního dodavatele.

V pořadí již šestý hypermarket Globus v Ruské federaci předala investorovi po úspěšném dokončení skupina PSG, která i na tomto projektu vystupovala v roli generálního dodavatele. Nový objekt byl slavnostně otevřen v sobotu 6. října 2012. Hyperglobus byl vybudován ve městě Koroljov, které je severovýchodním předměstím Moskvy. Zajímavostí je, že to získalo jméno po hlavním konstruktéru sovětského raketového programu a bylo kdysi uzavřeným městem. Stavba centra o rozloze 27 500 metrů čtverečních byla realizována na pozemku bývalé továrny o rozloze asi 11 hektarů.
„Jde o další ze sítě obchodních objektů, které jsme v Ruské federaci zrealizovali a potvrdili tak naši schopnosti tento typ staveb na území Ruska dodávat ke spokojenosti klientů,“ uvedl při slavnostním otevření generální ředitel PSG Tomáš Krones.
Samotný objekt vychází z typických projektů hypermarketů Globus s drobnými modifikacemi, například dvoupatrovou restaurací či jiným umístěním masné výroby a pekárny. Objekt je založen na základových patkách nikoliv na pilotách. PSG stavbu zahájilo v listopadu loňského roku a objekt tak dokončilo za jedenáct měsíců.