Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
9. července 2024

PSG je novým generálním partnerem klubu FC Zlín

Uzavřeli jsme generální partnerství s fotbalovým klubem FC Zlín. Společným cílem je rychlý návrat klubu do první ligy.

Spojení PSG a FC Zlín je významným krokem k dalšímu rozvoji klubu a výhledově má přinést dlouhodobého klíčového partnera a stabilního sponzora. Spojení není náhodné, neboť obě strany sdílejí společné hodnoty, jako je oddanost regionu, podpora mladých talentů a úsilí o dosažení excelence. PSG se dlouhodobě angažuje v rozvoji regionu nejen v oblasti stavebnictví, ale také ve sféře sociální odpovědnosti a podpory místních komunit. Partnerství s FC ZLÍN je tak přirozeným krokem, který může odstartovat novou éru klubu a podpořit růst a rozvoj fotbalu ve Zlíně i celém regionu.

Ke sportu máme v PSG velmi blízko, dlouhá léta jsme podporovali zlínský hokej, nyní přicházíme pomoci fotbalu. Naším společným cílem je rychlý návrat do první ligy. Nepasujeme se ale do role spasitelů, maximum musí v nadcházejícím ročníku odvést každý z hráčů, realizačního týmu a všech, kteří jsou s klubem spojeni. My klubu poskytneme jistotu, že se může i v horších časech opřít o stabilního partnera. V tomto ohledu mě těší i zvýšená podpora města sportu. Rád bych osobně především vrátil úsměvy na tváře zlínským fanouškům, kteří klub podporovali i v době, kdy se týmu nedařilo, což opravdu oceňuji. Fanoušci jsou náš dvanáctý hráč a věřím, že jim jejich podporu v letošní sezóně vrátíme dobrými výsledky,“ uvedl Juraj Surovič, hlavní akcionář stavební skupiny PSG.

Následně ještě Juraj Surovič doplňuje: V PSG se v rámci společenské odpovědnosti snažíme vracet do našeho regionu to, co nám v minulosti dal. Jako významná společnost ve Zlínském kraji proto chceme jít příkladem a podporujeme profesionální i amatérské sportovní kluby či jednotlivce z různých oblastí sportu od motorsportu, přes cyklistiku a ultratrail až po fotbal. Sponzoringové aktivity jsme navíc v tomto pro nás významném roce posílili, jelikož slavíme 100. výročí od založení stavebního oddělení ve firmě Baťa, ze kterého později vzniklo PSG. A při historických rešerších jsme zjistili, že právě v roce 1924 přešel fotbalový klub pod patronát firmy Baťa a přejmenoval se na SK Baťa, což fanoušci skandují dodnes. Tato symbolika byla pro nás jasnou motivací, abychom spojili naše síly právě v roce 100. výročí obou těchto událostí.“

„Je nám velkou ctí přivítat v našem klubu coby našeho nového generálního partnera právě stavební skupinu PSG. Toto partnerství je pro nás velmi důležité, protože nám umožní nejen finanční stabilitu, ale také rozšíření našich možností v dalších oblastech. Věříme, že společně s PSG dosáhneme úspěchů a přineseme radost našim fanouškům,“ komentuje oznámení partnerství Zdeněk Grygera, viceprezident FC Zlín.

V představenstvu fotbalového klubu FC Zlín bude nově jako člen představenstva nominovaný za PSG působit Richard Bdinka, který je také výkonným ředitelem PSG Direction. „Fotbal je pro mě osobně sport číslo jedna, pětadvacet let jsem hrál malou kopanou a těším se na spolupráci s FC Zlín. V nové roli člena představenstva chci především detailně poznat zevnitř chod klubu, abychom mohli identifikovat všechny oblasti, ve kterých můžeme klubu pomoci. Za klíčový faktor k postupu zpátky do ligy považuji týmovou atmosféru v kabině, všichni musí táhnout za jeden provaz bez ohledu na své postavení. Z toho, co jsem zatím měl šanci poznat, mám z klubu velmi dobrý pocit a už se nemohu dočkat zahájení sezony,“ říká Richard Bdinka.

Partnerství mezi FC ZLÍN a PSG přinese řadu výhod oběma subjektům i celému regionu. Patří mezi ně právě podpora sportu – fotbalu, vylepšení potřebných oblastí v rámci fungování klubu či zvýšení povědomí o obou značkách a posílení jejich postavení.

Tato spolupráce je navržena jako dlouhodobý projekt s cílem dosáhnout trvalých a pozitivních změn. Oba partneři jsou odhodláni pracovat na rozvoji klubu a poskytovat fanouškům co nejlepší zážitky. Společné iniciativy a projekty budou oznámeny v průběhu sezóny.