Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
6. května 2024

Kilometry pro Ríšu i Samíka

Organizujeme sportovně-charitativní projekt na podporu dvou zdravotně znevýhodněných kluků, zapojit se může i veřejnost.

O co se jedná? „Cílem výzvy je společně se namotivovat k pohybu a zároveň získat finanční prostředky na rehabilitace a další pomůcky pro dva handicapované kluky ze Zlínského kraje. Letos je výzva zaměřená na počítání kilometrů z běhu nebo chůze, a to během května a června. Přidat se může kdokoliv, vše se odehrává na webu www.akcesrdce.cz, registrační poplatek je symbolických 199 korun. Veškerý výtěžek si rozdělí rodiny obou kluků,“ popisuje Luděk Stránský, marketingový manažer stavební skupiny PSG, která celý projekt organizuje se spolkem Srdce na pravém místě, který už téměř deset pomáhá handicapovaným dětem.

„Letos chceme společně překonat 100 000 kilometrů a vybrat 200 000 korun, které pomohou Ríšovi a Samíkovi zjednodušit život. Ríša potřebuje novou postel se zdravotní matrací a opravu přístupu k domu, kde si nedávno zlomil nohu. Samíkovi chceme přispět na rehabilitace, které mu pomáhají zlepšit jeho zdravotní stav a jsou nedílnou součástí jeho života. Je to na nás všech,“ říká Jakub Kohoutek, zakladatel spolku Srdce na pravém místě, který podobné charitativní výzvy pořádá několikrát do roka. Do aktuální výzvy se zapojilo už více než 400 lidí z celé republiky.

Do sbírky se kromě jednotlivců z řad veřejnosti zapojují také zaměstnanci PSG. „Na květen a červen jsme vyhlásili interní výzvu, kdy za každý nachozený či naběhaný kilometr zaměstnanců PSG věnuje vedení společnosti rodinám Ríši a Samíka čtyři koruny. Do výzvy máme aktuálně zapojených více než 60 zaměstnanců a za první měsíc máme zapsáno přes 11 000 kilometrů. Věříme, že tak sami přispějeme částkou okolo 100 000 korun,“ doplňuje Stránský.

Ríšu a Samíka do projektu nominovali sami zaměstnanci PSG. Samík z Míškovic je pětiletý kluk, který už týden po narození bojoval s krvácením do mozku, následně i s hnisavou meningitidou. Později mu byla diagnostikována dětská mozková obrna s pravostrannou triaparézou, centrální zraková vada, epilepsie a ADHD. Ríšovi je 14 let, žije v Oldřichovicích a v necelých třech letech mu byl diagnostikován dětský autismus s mentální těžkou retardací.

Společně s námi výzvu Kilometry pro Ríšu a Samíka finančně podpořily také další významné společnosti ze Zlínského kraje - Fatra, Greiner Assistec, SPECTRA nebo Vodovody a kanalizace Zlín.