Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
8. prosince 2009

Elektrárna Krasavino připravena pro najetí do zkušebního provozu

Společnost PSG-International a.s. úspěšně dokončila montáž paroplynové elektrárny o kapacitě 65 MW v Krasavinu, ve Vologodské oblasti Ruské federace a zahajuje její najíždění do zkušebního provozu. Tato významná zakázka, jejíž finanční objem činí 90 mil. EURO, by nebyla možná bez aktivní podpory Ministerstva financí a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, vedení České exportní banky a EGAP, a dalších státních institucí, podporujících export českých firem na východní trhy.

Společnost PSG-International a.s. úspěšně dokončila montáž paroplynové elektrárny o kapacitě 65 MW v Krasavinu, ve Vologodské oblasti Ruské federace a zahajuje její najíždění do zkušebního provozu. Tato významná zakázka, jejíž finanční objem činí 90 mil. EURO, by nebyla možná bez aktivní podpory Ministerstva financí a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, vedení České exportní banky a EGAP, a dalších státních institucí, podporujících export českých firem na východní trhy. Dne 15. prosince 2009 náš ruský zákazník Vologdaoblkommunenergo a jeho zřizovatel, vláda Vologodské oblasti Ruské federace, připravili slavnostní zahájení zkušebního provozu elektrárny.

Pro naši společnost, ale i pro řadu našich českých subdodavatelů je projekt TEC Krasavino vynikající referencí a otevírá českým firmám nebývalé a dlouhodobé možnosti výstavby podobných energetických zdrojů při obnově energetické infrastruktury Ruské federace.


Ivan Veselý