Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
17. ledna 2024

Dokončili jsme výstavbu Rezidence Nová tržnice

Projekt na stavbu tří polyfunkčních domů ve Veselí nad Moravou, který jsme zahájili v roce 2021, jsme letos v lednu úspěšně dokončili.

Rezidence Nová tržnice - to je moderní bydlení v centru města Veselí nad Moravou. Otrokovický závod PSG Construction a.s. v lednu slavnostně předal stavbu polyfunkčního domu "A", čímž jsme završili práce na celém projektu, který zahrnoval demolici bývalé tržnice, výstavbu tří budov a revitalizaci přilehlého parku.

„Je to 1 051 dnů, od okamžiku, kdy jsme zahájili práce na stavbě prvního polyfunkčního domu "C" a 533 dnů od zahájení stavby budov "B" a "A". Jsme rádi, že jsme přispěli k proměně této části města, kde stávala stará tržnice. Chtěl bych poděkovat celému vedení města Veselí nad Moravou v čele s panem starostou Petrem Kolářem, které prokázalo odvahu ve výstavbě bytových domů v městské režii, což dnes není úplně běžné. Děkuji také celému realizačnímu týmu, který se podílel na výstavbě celé Rezidence Nová tržnice,“ řekl Ing. David Blažek, ředitel závodu Otrokovice a člen představenstva PSG Construction a.s.

Rezidenční projekt nabízí moderní bytové jednotky v dispozicích od garsonek až po 4+kk, u některých bytů je také prostorná terasa. Ke každému novému bytu náleží parkovací stání a sklepní kóje, budovy disponují bezbariérovým přístupem s výtahem, vstup do domu je na čipovou kartu a samozřejmostí je podlahové topení s rekuperací.

Přízemí každé z rezidencí je využito pro komerční prostory - své zázemí ve třech nových objektech našlo například pekařství, vinotéka či květinářství. Sekce C nabízí celkem 18 bytů a 5 provozoven, budova B zahrnuje 15 bytů a 7 zubních ordinací, v objektu A se nachází 9 bytových jednotek a 3 komerční prostory.

Stavebně se jedná o čtyřpodlažní objekty s využitím podkroví, tvaru písmene L s ustupujícím podlažím, zastřešené pultovou střechou s vybíhající výtahovou šachtou.

Hned vedle nových bytových domů vzniklo i nové parkoviště s kapacitou 40 stání a kompletní revitalizací si prošel navazující veřejný prostor směrem k sídlišti Chaloupky. Kromě dětského hřiště zde vzniklo nejen příjemné oddechové zázemí pro všechny generace, ale třeba i ohraničený prostor pro volný pohyb psů.