Stavíme pro budoucnost
Kariéra
PSG
15. června 2023

Čestné uznání v soutěži Stavba roku 2022 Zlínského kraje

Cenu v kategorii stavby realizované mimo území Zlínského kraje jsme obdrželi za dobudování výukových prostor 2. LF UK v Praze.

Čestné uznání v soutěži Stavba roku 2022 Zlínského kraje jsme získali na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže, které se konalo 15. 6. 2023 v Uherském Brodě.

Dobudováním výukových prostor areálu teoretických ústavů 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze získali studenti i učitelé moderní příjemné prostředí a zázemí, včetně prostorných poslucháren a učeben nebo budoucího bufetu a studentského klubu.

Ve druhém patře objektu se nachází učebny pro 20 až 60 osob a spisovna. K dispozici je zde studentům také kuchyňka. Ve třetím patře se nachází posluchárna pro 200 osob a učebny pro 40 až 60 osob, ve čtvrtém patře jsou pak konzultační a seminární místnosti. 

Slavnostní předání proběhlo za účasti ministra zdravotnictví prof. Vlastimila Válka, rektorky Univerzity Karlovy prof. Mileny Králíčkové, náměstka MŠMT pro řízení sekce mezinárodních vztahů, EU a ESIF dr. Václava Velčovského, zástupkyně Evropské komise Pavle Pipkové, proděkana pro rozvoj 2. LF UK prof. Pavla Koláře a výkonného ředitele PSG Construction, Petera Suroviče.

Součástí čtvrté etapy byla i výstavba zvěřince, který bude sloužit jako obydlí pro pokusné myši, potkany a králíky. Stavba zvěřince byla zahájena demolicí dílny a skladu ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 a ukončena byla v květnu 2022.